صادرات انبوه برنج محلی ۲۰ کیلویی

برنج محلی به عنوان اصلی ترین وعده ی غذایی مردم ایران می باشد. البته لازم به ذکر است ایران در صادرات برنج به اقسی نقاط دنیا موفق می باشد. از آن جا که کشور ایران در صادرات انبوه این محصول ۲۰ کیلویی بسیار موفق است.

صادرات انبوه برنج محلی ۲۰ کیلویی

آن چه باید برای کاشت برنج محلی بدانید

کاشت این نوع برنج بسیار ساده اما با دقت فراوان می باشد و در صورت بروز خطا باعث به بار آمدن خسارات های زیادی می شود. آغاز این کاشت و همچنین آماده سازی زمین برای کاشت در اواخر زمستان می باشد. البته  زمان برداشت آن در اوایل تابستان تا اواخر آن می باشد.

اگر در زمان کاشت و برداشت کوتاهی کرده، برنج محلی خوبی برداشت نمی شود. در هنگام کاشت باید با دقت و همچنین حساسیت فراوان دانه های برنچ را در زمین به کارند. همچنین باید در نحوه ی آب دادن و زمان آب دادن و همچنین مقدار آن با دقت فراوانی کار کرد. زیرا افزایش یا کاهش هر یک از این مقادیر در کاشت و برداشت یک برنج خوب تاثیر زیاد ی دارد.

در مناطق شمالی به دلیل بارش فراوان معمولا کشاورزان به ندرت محصولات خود را به دست خود آبیاری می کنند. محصولات آن ها از طریق بارندگی برف و باران آبیاری می شود.

البته اگر بارندگی بیش ار حد باشد محصولات آن ها را خراب کرده و ضرر زیاد ی می زند. پس بارندگی هم یک سود است و هم یک ضرر. صادرات برنج همچنین برنج محلی ۲۰ کیلویی در سطح کشور های خاور میانه بسیار زیاد است. از این رو از این طریق در آمد زیاد ی را به دست می آورند. همچنین توزیع این برنج در سطح کشور بسیار کار مشکلی است و زمان بر می باشد. از این روز کار توزیع کنند گان این نوع برنج بسیار سخت و دشوار می باشد.

 

آن چه باید برای کاشت برنج محلی بدانید

 

توزیع کننده برنج ۲۰ کیلویی

توزیع کننده برنج در سطح کشور بسیار مهم است. زیرا همان طور که می دانید غذا ی اصلی مردم جهان الخصوص مردم ایران برنج می باشد، پس توزیع این نوع برنج باید در زمان درست و همچنین با روش درست انجام پذیرد در غیر این صورت آن شرکت توزیع کننده که برنج ها را از کارخانه ها یا شالی کار ها خریدار ی کرده ضرر زیاد ی می بیند.

بعضی از کار خانه به صورت مستقیم محصولات خود را به فروش می گذارند و بعضی دیگر با فروش آن ها به شرکت ها توزیع کننده آن ها رابه فروش می گذارند و بعضی از شرکت ها توزیع کننده با کارخانه ها قرار داد تجارتی تحت عنوان فروش محصولات آن کار خانه، سودی را بر می دارد و باقی آن را به کار خانه می دهد.

همچنین به عنوان یکی از بزرگ ترین صادرات این نوع برنج شناخته شده است. برنج محلی ۲۰ کیلویی به صورت انبوه در کشور ایران هم برای مصارف داخلی خود کشور و هم برای صادرات به کشور های دیگر کاشت می شود و در کاشت آن به خوبی عمل کرده اند.

توزیع کننده برنج ۲۰ کیلویی

نحوه نگه داری و توزیع برنج محلی

توزیع این محصول الخصوص برنج بسیار سخت می باشد، زیرا در ابتدا باید مکان مناسبی برای انبار آن ها پیدا کنند که از لحاظ رطوبت و همچنین آفت ها مطمئن باشد که آسیبی به برنج نمی زنند.

سپس آن ها را انبار کرده تا خریدار های آن را پیدا کرده و پس از پیدا کردن خریدار ها، آن ها را با وسایل حمل و نقل مطمئن بار کرده تا به محل مورد نظر رفته و آن ها را به فروش برساند. به همین روش توزیع در سطح کشور، صادرات برنج محلی ۲۰ کیلویی را انجام می دهند اما در ابعاد وسیع تری این کار را انجام می دهند.

هر ساله یکی از اقلام مهم صادرات کشور مان برنج می باشد که همه ی عوامل دست اندر کار این محصول و فروش آن از آن سود می برند و در این کار بسیار موفق بوده اند. از این رو شغل بیشتر مرد مان شمال کشور ایران کاشت برنج، برداشت آن، توزیع آن و… می باشد و به عنوان شغل بومی آن منطقه به حساب می آید.

 

نحوه نگه داری و توزیع

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما